הכרויות עם רקע דומה או מזן שונה?

מאת לילה נדב
מה עדיף? בני זוג מרקע דומה או
אנשים נוטים בדרך כלל להכיר ולהינשא לבני זוג שדומים להם בהשכלה, במעמד חברתי וכלכלי, במוצא, בדת, בגיל, בתרבות ובערכים. המכנה המשותף הזה, גם אם הוא לא כולל בתוכו את כל התחומים, יוצר מלכתחילה בסיס נוח לאהבה ולזוגיות טובה ומפרה, אשר מושתתת על הבנה רחבה בין בני הזוג, ועל היכולת לפתור בצוותא בעיות שונות שעלולות להתעורר בעתיד, ללא מאבקים וכעסים שעלולים לפגום ולשחוק את חדוות הזוגיות שהתגבשה ביניהם.
 
הנוחות היחסית הזאת, שמקלה על היחסים הבין זוגיים, לרבות תחושת הביטחון שהיא משרה על שני בני הזוג, צופנת בחובה גם לא מעט משברים אפשריים, שעלולים לצוף ולרחף מעל מסכת הזוגיות שנוצרת ביניהם. דומה, שהסכנה החמורה מכל, שעלולה לפגוע בתחושות האהבה והאושר של בני הזוג, חרף הרצון להעמיק את הקשר ביניהם, היא השגרה, ירידת המשיכה המינית, כמו גם השעמום וחוסר העניין לבלות בצוותא. כל אחד מהסממנים הללו עלול לצנן ולקצר את משך היחסים בין בני הזוג..
 

בני זוג "מזן שונה"

לעומת.זאת, בבחירת בן/בת זוג "מזן שונה", אנו יוצרים מלכתחילה את הבסיס להיווצרותם של יחסים רבי עניין וחוויות משותפות, כמו גם ניגודי דעות, מתחים ואי הבנות בתחומים שונים, שבמרוצת הזמן עלולים גם לסכן את אידילית  הזוגיות הייחודית הזאת.
 
למעשה, המשיכה וההכרות בין שני בני זוג, שכל אחד מהם בא מרקע, עבר והווה שונים, עשויה לשמש כפלפל מעורר ומפרה, חרף העובדה שמפעם לפעם התבלין החריף הזה עלול גם לגרום למשברים כאלה ואחרים בחיי היום-יום. עם זאת, בהתייחסות נכונה ובוגרת של שני בני הזוג אל המתחים הללו, ניתן לא רק להתגבר עליהם, אלא גם להפוך אותם למנוף משמעותי, שבכוחו להעשיר ולגוון את מסגרת הזוגיות שלהם, וגם לחזק את יסודותיה כנגד כל שחיקה אפשרית בעתיד לבוא.
 

אז מהי הזוגיות המתאימה לנו?

זאת שמושתת על קרבה ומכנה משותף מן העבר, או זאת שמבוססת על מפגש מרתק ומעניין של ניגודים, שעשויים הפוך את חיינו לסוערים אך רבי עניין?
 
 
אם יש לכם משהו למכור: לוח יד שניה