הכרויות במקום העבודה: כך תעשו זאת נכון

מאת צוות דייטבר
הכרויות במקום העבודה - כך תעשו זאת נכון

אהבה חדשה היא עניין מרגש, לא משנה אם מצאתם אותה ברחוב, באתר הכרויות או בעזרתם של חברים. אהבה חדשה היא עניין מרגש הרבה יותר, כאשר מתווסף אליה הצורך להסתיר אותה מהסביבה הקרובה. אחרי הכול, קשה לחשוב על דברים מרגשים יותר מאשר הסחת דעת משמחת משגרת העבודה היום יומית. הכרויות במקום העבודה יאפשרו לכם להימצא בקרבה רבה לבני הזוג שלכם, במשך כל השבוע, ולהיות בטוחים כי יש לכם לפחות שני נושאים משותפים לעסוק בהם – מקום העבודה והאנשים איתם אתם עובדים.

אולם גם כאשר הכרויות במקום העבודה מבשילות לכדי מערכות יחסים ארוכות טווח, לשלבים הראשונים של הכרויות מסוג זה ישנם צדדים מורכבים. מעבר לכך שמדובר בעבירה על לא מעט תקנות, הכרויות במקום העבודה עלולות לערער את הסדר החברתי הקיים, להניע את גלגלי הפוליטיקה המשרדית ואפילו לפגוע באיכות העבודה, במוניטין ובתנאי ההעסקה שלכם. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי הכרויות במקום העבודה עלולות להסתיים במפח נפש, וכי לאחר מערכת יחסים לא מוצלחת, תיאלצו להתמודד מדי יום עם האקסים או האקסיות שלכם.

אהבה שמתחילה במקום העבודה עשויה להיות תחילתה של מערכת יחסים זוגית ארוכת טווח, במידה ותשכילו לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

האהבה משפיעה על העבודה

למרות כל ההסדרים שתעשו, כולל דיווח למחלקת משאבי האנוש בחברה על המצב הזוגי שלכם, הכרויות במקום העבודה עלולות להטריד את המנהלים ואת העמיתים. מערכת היחסים ביניכם, עלולה להסיח את דעתכם מהמשימות הארגוניות ולפגוע ביעילות שלכם. הקרבה היומיומית תעצים את הרגשות שלכם ובכך היא עלולה לגרום לכם לקבל החלטות שגויות שישפיעו לרעה על העתיד המקצועי שלכם.

כולם יידעו

ניסיון העבר מוכיח: הסתרה של היכרויות במקום העבודה, היא משימה בלתי אפשרית. אתם צריכים להתכונן לכך שכל העובדים סביבכם ידעו במקודם או במאוחר על מערכת היחסים שלכם. 'מה רע בכך?', אתם אולי שואלים. ובכן, הזוגיות שלכם תגרום לאנשים סביבכם לרכל עליכם בינם לבין עצמם. לשיחות הללו עשויה להיות השפעה מרחיקת לכת גם על ההתקדמות המקצועית שלכם וגם על היחסים האישיים במקום העבודה.

אתם חייבים לצפות לרע מכול

ברוב המקרים, סיומן של מערכות יחסים שהן תולדה של היכרויות במקום העבודה, כרוך בחוסר נעימות בלבד, אולם לא תמיד כך הדבר. גם כאשר מערכת היחסים קורסת מאליה, תמיד יהיה בה הצד הזורק והצד הנזרק. בני הזוג שבצד הזורק יהפכו באופן מידי לילדים הרעים של מקום העבודה ואילו בני הזוג בצד הנזרק ייקחו על עצמם את תפקיד הנפגעים ואולי אפילו את תפקיד הנקמנים.   

אבל... זה יכול לעבוד

למרות האזהרות, מערכות יחסים שנולדו בעקבות הכרויות במקום העבודה, עשויות להיות חוויה נהדרת. כולנו מכירים לפחות זוג אחד שנפגש במהלך עבודה משותפת וגם לכם יכול להיות סיפור הצלחה כזה. רק זכרו, שממש כמו בעולם שמחוץ לעבודה גם כאן יש חשיבות לכימיה ולאיכות של מערכת היחסים.