הכרויות ללא פשרות

מאת צוות דייטבר
הכרויות ללא פשרות

אם במהלך הכרויות אתם מתמקדים בחסרונות של בני הזוג שלכם, מקווים שהם יתנהגו  אחרת בעתיד, או מתנהגים באופן לא טבעי כדי למנוע חיכוכים, אתם מתפשרים. הכרויות מוצלחת הן הכרויות בהן אתם מצליחים לבטא את עצכם וללמוד על בני הזוג שלכם. התעלמות משבע הנקודות הבאות בזמן הכרויות, עלולה לגרום לכם לבצע בחירה לא נכונה של בן או בת הזוג.

1. הרמוניה רוחנית
הרמוניה רוחנית אינה מתייחסת ישירות לדת, אלא לתפיסה המשותפת של אלוהים או של כוחות עליונים ושל המקום שהם תופסים בחיי בני הזוג. אם אתם דתיים או רוחניים מאוד ובני הזוג שלכם אינם כאלה, צפויות לכם לא מעט בעיות, בעיקר אם תרצו להתחתן להביא ילדים משותפים לעולם.

2. התשוקה והיכולות לאינטימיות
אינטימיות היא המרכיב החיוני ביותר בכל מערכת יחסים. אינטימיות רגשית, אינטימיות מחשבתית, אינטימיות גופנית ועבור רבים, גם אינטימיות רוחנית. מערכת יחסים מונוגאמית היא איחוד יוצא דופן, בו אתם יכולים לחלוק את הצדדים האינטימיים ביותר באישיות שלכם עם בן הזוג. לאינטימיות קיימים שלושה תנאים חיוניים, אליהם ניתן לשים לב במהלך הכרויות: היכולת לתקשר עם הזולת, היכולת לבטא את הרגשות והיכולת להקשיב.

3. רמות האנרגיה
רמת האנרגיה של האדם נשמעת כמו נושא בסיסי ביותר, אולם עשויה להיות לה השפעה רבה, על מרכיבי אישיות כמו רמת האמביציה, תחומי ההתעניינות וההרגלים האישיים. אם בן הזוג שלכם הוא אדם רגוע ואתם מלאי אנרגיה, אתם יכולים להיות בטוחים שתיתקלו בבעיות בעתיד. אתם תרצו לתת גז ובן הזוג שלכם יילחץ ואולי אפילו יבקש מכם להאט.

4. רמת השאיפות
הבדלים בין השאיפות של בני הזוג, עלולים להזיק למערכת היחסים, בעיקר בגלל שעבודה והישגים הם חלק כה חשוב מהתרבות שלנו. ברוב המקרים, אנחנו צריכים לעבוד על מנת להתקיים. לאנשים בעלי שאיפות גבוהות, יהיה קשה להבין בני זוג אשר אינם כאלה, בעוד בני הזוג שלהם תופסים אותם כאנשים שלא מסוגלים לעצור לרגע ופשוט ליהנות מהחיים. לכן רצוי שרמת השאיפות תהיה דומה אצל שני בני הזוג.

5. חלוקת תפקידים
הציפיות לגבי חלוקת התפקידים עשויות לכלול נושאים רבים. החל מעבודות בית מסוימות כמו קניות או זריקת זבל עד לתשלום בדייט, או צורת הלבוש. ציפיות בנוגע לתפקידים השונים צריכות להיות דומות ומתואמות. לא משנה על אילו תפקידים מדובר, כל עוד בני הזוג מסכימים לגבי החלוקה.

6. תחומי עניין
תחומי עניין משותפים עשויים ליצור חוויות משותפות ולהפוך לזיכרונות משותפים. במבט לאחור, תחומי עניין משותפים מהווים עדות לזמנים טובים ולרגעים הנעימים אותם ביליתם יחד. לא כל תחומי העניין צריכים להיות משותפים, אבל רצוי שתחומי העניין המרכזיים יהיו דומים.

7. הרגלים אישיים
במהלך הכרויות או בתחילתן של מערכות יחסים אנחנו נוטים להתעלם מהרגלים אישיים שמטרידים אותנו, אבל כדאי לזכור שברוב המקרים מדובר בהרגלים שקשה מאוד להפסיק או לשנות.