הכרויות מסריחות

מאת צוות דייטבר
הכרויות מסריחות

חוש הריח הוא אחת היכולות הקדומות ביותר של המין האנושי. ניתן להתייחס אל חוש הריח כאל שלב אחד לפני היכולת לחוש כאב. בדומה לתחושת הכאב, גם חוש הריח התפתח על מנת לאפשר לנו להתחמק מסכנות. (הכאב מודיע לנו שהאש מסוכנת, והריח מזהיר אותנו  שמשהו בסביבה בוער!) למרות שחוש הריח האנושי רגיש פחות מאשר חוש הריח של רוב היונקים ולמרות השינויים שחלו בו במהלך 500 מיליון השנים האחרונות. ריחות עדיין משפיעים בעוצמה על תת המודע שלנו. כאשר המוח שלנו מקבל מסר מהאף, הוא עדיין מתייחס אליו בשיא הרצינות.

מה מקשר בין חוש הריח לבין הכרויות? ובכן, התשובה היא: הכול! בראש ובראשונה, אנו מבינים כי הדרך אל ליבו של גבר לא עוברת בקיבתו, אלא דרך האף שלו (שגם נראה יותר טוב). שנית, אנו יודעים כי הדרך בה אנו מריחים משפיעה על חוש הטעם שלנו, אשר בתרבויות רבות, מקושר להישרדות, הכרויות ורומנטיקה.

כעת, בואו נניח כי אנחנו מעוניינים להעצים את השפעת חוש הריח על היכולות הרומנטיות שלנו, בעת הכרויות. מה עלינו לעשות? באופן כללי, העצה הטובה ביותר שנוכל לתת לכם היא לצמצם את השימוש בבושם או באיפור כבד, ולפני הכרויות, להשתמש בדאודורנט ללא ריח. זה חשוב מאוד.

מחקרים הראו כי חומרים דמויי אסטרוגן משפיעים על האזורים המיניים בהיפותלמוס הגברי, אולם לא על אלה של הנשים. לעומת זאת, חומרים דמויי טסטוסטרון משפיעים על האזורים המיניים בהיפותלמוס הנשי, אך לא על זה של הגברים. ומאין מגיעים החומרים הללו? מבתי השחי שלנו כמובן. כן! הבלוטות בבתי השחי שלנו, מסעירות את ההיפותלמוס של בני הזוג שלנו בזמן הכרויות. יכול להיות שאתם לא אוהבים את הריח שלכם, אבל אתם לא אמורים לאהוב אותו. ובכל זאת גברים, אל תוותרו על המקלחת. חוש הריח של הנשים חזק פי שלוש מאשר שלכם, ואם אתם באמת רוצים להצליח, תנהגו ברכב חדש.

בספר 'הקוף המבושם – הביולוגיה והתרבות של הניחוח האנושי' נכתב כי המרכיבים המולקולאריים של אותו 'ריח של רכב חדש', הנוצרים משילוב של ריחות עור חדש, גומי, ויניל ופלסטיק, מקבלים לסטרואידים מיניים. בפרט ויניל המכיל מרכיב כימי דומה להורמון המין הגברי.

רוב האנשים טועים כאשר הם סבורים כי פגישה אחת עשויה לחזות את העתיד המשותף. במקרים רבים אנחנו מעריכים באופן שלילי אנשים על סמך הכרויות ראשונית, בעוד מערכת יחסים ארוכת טווח אם אותם אנשים עשויה להיות נהדרת. ההצעה שלנו: ערכו רשימה של כל התכונות החשובות לכם כמו: מראה, אינטליגנציה, רגישות  ועוד. תחת כל תכונה רשמו את דעתכם על בן הזוג באותו נושא. אם התכונות שבחרתם כחשובות ביותר נחשפו ברובן בפגישה הראשונה, אתם יכולים לקבל החלטות, אבל אם יש תכונות החשובות לכם ולא הצלחתם לגבש עד כמה בן הזוג עונה להן, תנו לו עוד הזדמנות לפני שתמשיכו אל הכרויות נוספות.