הכרויות ופגישות חסרות ניצוץ

מאת צוות דייטבר
הכרויות ופגישות חסרות ניצוץ

שאלה:

לפני קצת יותר מחודש התכתבתי במייל עם מישהו שפגשתי באתר הכרויות ושמאוד נמשכתי אליו. התמונה באתר נראתה נהדר, והמיילים שהוא שלח לי גרמו לי להתרגשות אמיתית. זה היה מפתיע.

אבל כאשר נפגשנו, למרות שהיה נחמד מאוד, הניצוץ לא היה שם. לא נדלקתי. מה קרה? האם אנחנו צריכים לנסות שוב? יש לנו כל כך הרבה במשותף. אני שונאת את המחשבה שבזבזנו כל כך הרבה זמן בלהכיר זה את זו ובסוף לא יצא מזה כלום.

 

תשובה:

קיימים שני גורמים חשובים במיוחד שצריכים להיות נוכחים במערכות יחסים בריאות, כדי שהן יהפכו למערכות יחסים מיוחדות באמת: כימיה והתאמה. אתרי הכרויות רבים מציעים מערכות להתאמה, מערכות המחברות בין נשים לגברים על בסיס ערכים בסיסיים או אמונות, אבל כימיה היא מרכיב שניתן לוודא את קיומו, רק בפגישות אחד על אחד.

כימיה והתאמה הן חיוניות עבור מערכות יחסים והשאיפה למערכת יחסים הכוללת רק אחת מהן, היא מתכון לאסון. מערכת יחסים עם הרבה מאוד כימיה, אך ללא התאמה עשויה להיות מרגשת מאוד בהתחלה, אולם כאשר ההתרגשות הראשונית שוככת, שני בני הזוג עלולים לגלות כי הם מתפשרים יותר מדי, על מנת להצליח לגשר על חוסר ההתאמה בניהם.

בדומה לכך, התאמה ללא כימיה, עלולה לגרום למערכת היחסים להיות נטולת תשוקה. לכן יש לשים לב לנושאים אלה במהלך הכרויות.

ציינו בעבר כי לכל אדם יש קצב משלו, כאשר מדובר בפיתוח של כימיה או הכרויות עם בני זוג פוטנציאליים. יש אנשים שחייבים להרגיש את הכימיה מיד, בעוד אחרים מעדיפים לצאת תקופה מסוימת לפני שהם מקבלים החלטה סופית.

יכול מאוד שתוכלי לפתח כימיה עם הגבר הזה, רצוי שתצרי איתו קשר ונסי לברר את נקודת המבט שלו לגבי הכרויות ובילויים משותפים. לאחר מכן, אם הוא יסכים, רצוי שתשקלי לפגוש אותו פעם נוספת ולראות כיצד אתם מבלים יחד ללא הלחץ הכרוך בדייט ראשון.

מצד שני, אם את מרגישה עמוק בליבך כי הוא אינו בן הזוג המושלם עבורך, נסי לא לגרום למחסור בכימיה לדכא אותך.יכול להיות שהוא גבר נהדר, אבל לא כל גבר נהדר, הוא הגבר הנהדר בשבילך. הוא צריך לענות על הצרכים האישיים שלך וכימיה היא אחד מהצרכים הללו.

בנוסף, כאשר את מחפשת את האדם המתאים לך ביותר, את לא מבזבזת זמן. גם פגישה אחת עם גבר אחד שהכרת באתר הכרויות, תקרב אותך משמעותית לידיעה הברורה של מה שאת רוצה ומה שאת לא רוצה מבן הזוג שלך.

אחת הטכניקות הפשוטות שיוכלו לעזור לך להעריך את הכימיה בינכם, לפני הפגישה פנים אל פנים, היא ניהול של מספר שיחות טלפון לפני הפגישה. פעמים רבות, קולו של אדם מסוגל להעניק לך אינדיקציה די טובה לגבי המשיכה שתרגישי כלפיו כאשר תיפגשו פנים אל פנים. אינדיקציה שלא תוכלי לקבל באתרי הכרויות רק מאחורי המסך.