בראשו של חובב הכרויות סדרתי

מאת צוות דייטבר
בראשו של חובב הכרויות סדרתי

אחת הבדיחות העתיקות בנושא הכרויות, הולכת בערך כך: גבר תמיד יחפש אישה ש: א) מבשלת כמו שפית ונראית כמו דוגמנית, ב) מתנהגת ברחוב כמו גברת ומאחורי דלתיים סגורות כמו שועלה, ג) מעודדת אותו להגשים את החלומות שלו, גם כאשר ברור שהם חסרי סיכוי. השורה התחתונה של הבדיחה היא ששלוש הנשים הללו לא ייפגשו לעולם.

בעוד הבדיחה הזו תעלה חיוך על פניהם של הגברים המסורים ביותר, האמת הרצינית היא שמציאת האישה הנכונה היא רק חלק מהמשוואה. כאשר מדובר על הכרויות, התזמון חשוב באותה מידה. בלעדיו לא תיתכן אהבת נצח. גבירותיי, לא משנה עד כמה תקוו, תשתדלו או תתפללו, שום דבר שתעשו לא יצליח לקשור אותו אליכן לנצח, אם הוא לא באמת מעוניין בכך.

שני השלבים של ההתחייבות

כאשר מדובר במערכת יחסים לטווח ארוך, קיימים שני מצבים בחייו של כל גבר: מוכן, או לא מוכן. התסריטאים של 'סקס והעיר הגדולה', עלו כנראה על משהו, כאשר הם כתבו כי גברים דומים למוניות שנוסעות באורות כבויים. אם יתחשק להם הם יאספו נוסעת מפעם לפעם, לפעמים הם יאספו אפילו כמה יחד, אבל באופן כללי, הם לא פנויים. עד שמגיע הרגע שבו גבר מבין שהוא צריך להתקדם לשלב הבא בחייו. הוא ידליק את כל האורות ויתחייב לאישה הראשונה שתיכנס למונית שלו.

זוהי אנלוגיה מצחיקה, אבל הסתמכות על התזמון בלבד, לא תספיק. מערכת יחסים ללא תחומי עניין משותפים, לא תשרוד זמן רב.

איך הגענו לכאן?

התחברות אוטומטית למר או גברת 'כאן ועכשיו', בידיעה שהם לא מהסוג שמתחתן, היא מתכון לאסון. חובבי הכרויות סדרתיים נהנים לקחת ממלאי מקום, עד שמשהו טוב יותר יצוץ, אבל שום דבר לא צץ. לכן, הם נשארים במערכת היחסים. הם חוששים להיות לבד, אבל חוששים לא פחות לבלות את שארית ימיהם עם בני הזוג הנוכחיים שלהם. בשלב הבא, הם לא נפרדים מהם רק בגלל תחושת המחויבות.

אבל, אם לא עכשיו, מתי?

הדרך הטובה ביותר לא להגיע למצב הזה, היא לבחון את מערכת היחסים מהיום הראשון ולהביע באופן כנה וגלוי את הציפיות שלכן מבן הזוג. אל תחששו מתגובות שליליות. מערכת יחסים בריאה, צריכה להיות מבוססת על היכולת של בני הזוג לשתף בכנות את הרגשות והמחשבות שלהם.

המכניקה של חובבי הכרויות סדרתיים

נשים נוטות להתבדח בנושא, אבל שום דבר לא מצחיק בלהיות מעורבת במערכת יחסים עם חובב הכרויות סדרתי ברמה מסוימת הם מעוניינים בקשר ומביעים את העניין שלהם, אבל הם אף פעם לא יהיו בנויים לקשר אמיתי.

לסיכום

אם אתן נמצאות בצד הלא מתחייב, נסו להעריך מחדש את הציפיות שלכן מהזוגיות. אולי בן הזוג הנוכחי מתאים לכן. אם אתן מרגישות שהשותף שלכם הוא חובב הכרויות סדרתי ושאין לכן דרך לשנות את הדרך שבה הוא רואה את החיים, אתם מוזמנות להמשיך הלאה.