5 טעויות שכדאי להימנע מהן בהכרויות באינטרנט

מאת צוות דייטבר
5 טעויות להימנע מהן בהכרויות באינטרנט
החלטתם לנסות להכיר מישהו או מישהי באינטרנט? זאת יכולה להיות עבורכם חוויה מרתקת ואפילו מבורכת, עם יוזמה וראייה חשובה לעתיד, אך לפני שאתם יוצאים לדרך, שימו לב שלא לחזור על הרגלים ישנים שעלולים לפגום בחוויית ההיכרויות באינטרנט.

 

אז לפני שאתם מדפדפים באין סוף של פרופילים של בני-זוג פוטנציאליים, הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לכם בחיפוש.

 

1. אל תתלהבו יותר מדי מתמונות!

באינטרנט קל להיות בררן ולצפות לבן או בת זוג מושלמים, ולשפוט נשים וגברים בשיפוט מהיר, כאילו שאתם גולשים בזאפ ומחפשים אחר מסך הטלויזיה הטוב ביותר.

 

אמת, התחושה לשבת מול המחשב ולעסוק במלאכת הבחירה, יכולה להיות מושכת עד מאוד ובתוך כך גם לגרום לכך שנרגיש חזקים עם כוח ושליטה מלאה. עצתנו הידידותית לכם היא: אל תתנו לתחושות אלה להשתלט עליכם!
 
אם מה שאתם רוצים זאת מערכת יחסים עם גבר או אישה שאתם אוהבים ומצפים שגם הם יואהבו אתכם לשם כך עליכם לגבש את עצמכם כבוגרים ואמפתיים.

2. אל תהיו אובססיביים מדי לגבי פרטים קטנים

אל תתעסקו יותר מדי בשאלות על איזה מסעדות, בארים, סרטים או ספרים שאתם אוהבים. במקום זאת כדאי שתתמקדו בשאלות משמעותיות יותר, כמו מקום מגורים, האם הם נראים לכם כאינטליגנטים? ואל תשלו את עצמכם שמישהו בחוץ מתאים לכל פרט ברשימת המכולת שלכם.

 
אם תבדקו, רוב הסיכויים שרבים מהאקסים שלכם לא חלקו אתכם את אותו הטעם והריח, ותשע פעמים מתוך 10 , לא זאת היתה הסיבה שבגללה נפרדתם. אם תהיו מוטרדים ותתעקבו על דברים קטנים ושוליים, אתם עלולים לדלג על פרופילים של אנשים שבאמת עשויים לעשות אותכם מאושרים.

 

3 . העריכו את הטון בפרופיל

מה שחשוב באמת בהערכת פרופיל זה הטון שלו . אתם רוצים לנסות ולקבל תחושה לגבי מי הוא אותו אדם מתוך הפרופיל שלו. משימה שיכולה בהחלט להיות קשה.

 
זה קשה עבור משתמש לכתוב ולתאר את עצמו בפרופיל. חשוב לקרוא בין השורות כדי לקבל תחושה נכונה אם מי שמעניין אותכם נראה נעים, ידידותי וסביר, מישהו שהייתם נמשכים אליו לו הייתם פוגשים אותו באופן אישי, גם אם לא הייתם יודעים מהם חמשת הסרטים האהובים עליו או עליה..

 
שימו לב לסימנים של שחצנות, עוקצנות או מרירות . כמו גם חוסר כנות. מי שטוען שוב ושוב שהוא "ממש אוהב " את חייו בדיוק כפי שהם, נמנה על סוג של אנשים שלדבריהם גם הצטרפו רק במקרה לאתר היכרויות. לאנשים אלו יש סיפורים שונים, כמו למשל:  "חבר שלי הציע לי להצטרף לגולשים באתרי ההכרויות , אז אמרתי לו למה לא?". התנהגויות כאלו עלולות להצביע כל כך שאדם זה עשוי להיתקל בבעיה כנה לגבי עצמו, או לגבי הרצונות האמיתיים שלו.

תשומת לב לטון, כאשר אתם קוראים פרופילים, יעזרו לכם לחשוף כמה מאותם איכויות שאף אחד לא מודה בהן (לעתים קרובות אנו אפילו לא יודעים שיש לנו אותם, למרבה הצער) .

 

4 . אל תיקשרו רק על פי הפרופיל

לא משנה עד כמה הפכתם למומחים בקריאה של פרופילים, ולא משנה כמה הבחורה או הבחור טובים ומתאימים לחלום שלכם, ברוב המקרים לא תוכלו להבחין בפרופיל הנראה לכם עד שלא תישבו פנים אל פנים בבית קפה.
 
כולנו לומדים לא מעט מהתנהגויות שאופיניות לדייט, בין אם הן יוצרות עמנו קשר עין, כמו גם התדירות של החיוך, או טון הדיבור שיכולים לזהות עבורנו גינונים חברתיים. לדוגמה: איזה מאמץ גבר עושה כדי לשאול אותך שאלות כאלה ואחרות, אם באותה עת את בודקת את הטלפון שלך כל הזמן , וכו’,
 
במפגשים אישיים אפשר לגלות מידע חיוני רב כאשר המטרה היא לא למצוא את ההתאמה המושלמת, אלא רק כדי לסנן את האפשרויות למספר התאמות סביר, ואז לפגוש את אלה במהלך החיים האמיתיים.

 

5 . אל תבנו פנטזיה כבר אחרי שני דייטים

אתם לא צריכים לעשות זאת גם אם הכרתם מישהו באופן לא מקוון, כמובן, אבל הפיתוי לפנטז יכול להיות גדול עוד יותר, אם נפגשתם באינטרנט . אחרי הכל, בפרופיל שלו הוא טען שהוא מחפש מערכת יחסים (ולמה שהוא יהיה באינטרנט , אלא אם כן הוא באמת רוצה לפגוש מישהי? ). שאלה: מה עוד אתם צריכים? והתשובה היא: הרבה.
 
לפעמים אנו מתעייפים מרוב היכרויות עד שאנחנו רק רוצים לגמור עם זה ולהתקדם מהר ככל האפשר לשלב הבא: שלב מערכת היחסים. מצד שני, התקשרות מוקדמת מדי היא לעיתים קרובות דבר גרוע ביותר שיכול לקרות לנו בקשר החדש. היא גם יכולה לצנן את מידת הפלירטוט בקשר או להבריח את הצד השני.

 
אחרי מספר פגישות אתם עדיין בשלב של להכיר אחד את השני, ולא משנה עד כמה היא או הוא מושלמים. אם התקרבתם מהר מדי זה לרוב אומר שאתם מקרינים את הפנטזיה שלכם על האדם השני ולאו דווקא רואים אותו באור האמיתי.

 
זה יכול להיות קשה למצוא את "האחד  והיחיד", שעל מנת להכיר אותו או אותה צריך באמת, להקדיש לכך זמן והרבה סבלנות.