איך לעבור בשלום מפגש עם המשפחה?

מאת צוות דייטבר
איך לעבור בשלום מפגש עם המשפחה?

הכרויות של בני זוג חדשים עם בני המשפחה והחברים הן אירועים רבי משמעות עבור כל מערכת יחסים. בראש ובראשונה, מדובר בפעולה סמלית. כאשר אתם עורכים הכרויות בין בני הזוג שלכם לבין בני המשפחה, אתם מראים לבני הזוג עד כמה הם חשובים עבורכם.

 

אם אתם עורכים הכרויות בין האנשים החדשים בחיכם לבין בני המשפחה, סביר להניח שאתם שואלים את עצמכם, כיצד יגיבו בני המשפחה. יכול להיות אפילו שאתם חוששים מכך שהדרך בה הם ישפטו את בני הזוג שלכם תשפיע עליכם.

 

כל אחד מאיתנו מודע לכך שלביקורת אותה אנו שומעים מבני משפחה ומחברים קרובים, יש משמעות עבורנו, ולכן אנו עלולים להיות מתוסכלים מאוד, כאשר האנשים הקרובים לנו, אינם מקבלים את בני הזוג שלנו. אם החברים ובני המשפחה שלכם, אינם מאשרים את מערכת היחסים שלכם, אל תאבדו את העשתונות. שמרו על קור רוח וזכרו את שלושת הכללים הבאים:

 

1. האמת טובה יותר מכל מה שאינו אמת

אפילו נוכח חוות דעת שלילית לגבי בני הזוג שבחרתם לעצמכם, עדיף לטובתכם האישית, לשמוע משובים מכל הסוגים, טובים ורעים. היו אובייקטיבים! כאשר אנחנו מעורבים במערכות יחסים או הכרויות העלולות להיות פחות ממושלמות, אנחנו חוששים במקרים רבים להודות בצדדים השליליים שלהן. אולם כל השקפה של אדם מבחוץ יכולה לחשוף אותנו לאמת. לכן חשוב שנדע מה כולם חושבים.  

 

2. היכולת להתמודד עם האמת, מעודדת קבלת החלטות נכונות

כאשר אדם חשוב לכם, לא מחבב את האדם שאיתו אתם יוצאים, עלולים להיווצר ספקות ביניכם לבין עצמכם. ספקות שיגרמו לכם לפקפק במי שאתם ובמה שאתם עושים. הם עלולים אפילו לגרום לחיכוכים ביניכם לבין האנשים המביעים את דעתם השלילית על בני הזוג שלכם. אף אחד לא אוהב לשמוע ביקורת שלילית, אולם אם ביקורת מסוימת מעירה אצלכם גל של ספקות, כדאי שתבררו היטב עם עצמכם, את מידת היציבות של מערכת היחסים הרומנטית שלכם, והאם יש בידיכם את הכלים והידע המאפשרים לכם לדעת מהן הכרויות מוצלחות ומהן מערכות יחסים בריאות.

 

3. קבלת החלטות טובה, נובעת מהתייחסות למספר סוגי ביקורת

קבלת החלטות טובה במהלך הכרויות, היא למעשה איסוף מידע והערכה אובייקטיבית שלו לפני כל פעולה. לכן, יחד עם זה שחשוב לקחת בחשבון את מה שאתם מרגישים, חשוב לקחת בחשבון את הביקורת של בני המשפחה והחברים הקרובים. שאלו את עצמכם בכנות כיצד אתם מרגישים ושקלו את התשובה מול הביקורת ששמעתם מאחרים. השאלה שעליה אתם מעוניינים לקבל תשובה היא "האם ההחלטה לנהל מערכת יחסים עם האדם הזה, היא החלטה נכונה?"

 

לכם יש את הזכות הבלעדית להחליט עם מי אתם רוצים לבלות את חייכם. התחשבות בדעות וביקורת מצד אנשים שונים במהלך הכרויות, תשפר את כישורי קבלת ההחלטות שלכם ואת העמידה שלכם בהחלטות שתקבלו.