טיפים לשיחת הטלפון הראשונה באתר הכרויות

מאת נועה לב
5 טיפים לשיחת הטלפון הראשונה

פעם, לפני שנים רבות, שיחת טלפון באה אחרי שכבר ראית עם מי יש לך עסק.  הגנבת לו פתק עם הטלפון שלך באיזו מסיבה, השגת את הטלפון שלה אחרי פלירטוט על רחבת הריקודים באיזו חתונה.. היה איזה מפגש מקדים, איזו כימיה ההדדית. 

הזמנים השתנו והיום, בעולם ההיכרויות האינטרנטי, פעימת ההתרגשות הראשונה עוברת ישירות למודם ולא אל מבט אחר. כי אימיילים כמו אימיילים כמו אימיילים, הם צורה לגמרי אחרת של תקשורת. כזו שמציעה לכם את המותרות של ניסוח מוקפד לפני השיגור, וכל זה בלי לצאת כמובן מהבית. 

בואי נגיד שמצאת מישהו מרתק דרך אתר היכרויות ואת מתכתבת איתו הלוך וחזור כבר שבועות. להידלקות הזאת יש צורה ברורה, כמו גיחות תכופות למחשב לראות אם הגיע ממנו אימייל, התאהבות במילים ובפונטים, טיק על ה- F5, וכל זה עוד לפני שאפילו שמעת אותו מלחשש "הלו". 

אם השיחות האלקטרוניות שלכם זורמות טוב, אולי הגיע הזמן להתקדם לשלב הבא. מפגש עם הקול. אין מה להילחץ. כל מה שאת צריכה לעשות זה לשנן את ארבעת הטיפים הבאים ו...לגשת לטלפון. (הטיפים מנוסחים בלשון נקבה מטעמי נוחות. גברים מוזמנים להיעזר בהם גם, כמובן):

 

1) תעשי חימום

לפני שאת מרימה את הטלפון קחי רגע עם עצמך, להרהר באיזו בחורה שווה את. תעברי על כל הדברים הטובים שיש לך במראה החיצוני ובאישיות. קצת ביטחון עצמי עוד לא הזיק לאף אחד. השתכנעת? גשי לטלפון. 

 

2) תודי שמלחיץ

אחרי ההלו הראשוני, את יכולה להודות בפניו שאת מתרגשת. כנות שוברת קרח. חוץ מזה, רוב הסיכויים שהוא מופתע ונרגש בדיוק כמוך. רק שבניגוד אלייך, אפילו לא היה לו את הזמן להתכונן נפשית.

 

3) תפגיני בקיאות

תחשבי רגע אחורה. מה הוא כתב לך? שיש לו נסיעת עבודה לצפון השבוע? תשאלי איך היה. שהוא מחפש חוג ללימוד צרפתית? תשאלי אם הוא מצא. עוד דרך לרקום חוטים עדינים בין הדמות הוירטואלית לקול החדש.

 

4) תכירי בעובדות 

לאורך כל השיחה תשאירי ערוץ פתוח לראות איך הדברים זורמים באמת. משהו בקול תמיד נותן זווית חדשה על הדברים ולפעמים, גם כשיש אחלה כימיה במכתבים, זה לא עובר טוב בטלפון. אם הקול שלו הוא לא אותו הקול שעלה מהכתיבה - אולי עדיף לתפוס את זה עכשיו, בטלפון, מאשר בפגישה מיותרת.

 

5) ואגב פגישה 

אם השיחה היתה מוצלחת, תדברו לפחות עוד פעם אחת לפני שאתם ממהרים לשעוט אליה. מצד שני, אם הכל דבש והבטן אומרת לך שאין מה לחכות –  קדימה! תעיזי, ותשאלי מתי יהיה לכם העונג להיפגש פנים אל פנים.