תוך כמה זמן להגיב לפניה?

מאת צוות דייטבר
תוך כמה זמן להגיב לפניה?

זמן רב חלף מאז הקרנת בכורה של סרט הקולנוע 'סינגלס', בכיכובם של בריגי'ט פונדה ומאט דילון. אולם עבור רבים מאיתנו, חוק 'היום השני', שנוסח בסרט עדיין בתוקף, אפילו אחרי שהטכנולוגיה  עשתה כברת דרך מהטלפון אל האינטרנט. עבור כל מי שהיה צעיר מכדי לראות את הסרט ההוא - על פי חוק 'היום השני', אם פגשתם מישהו שמוצא חן בעיניכם, אתם חייבים לחכות לפחות יומיים עד שתצרו איתו קשר. ההנחה עומדת בבסיס החוק היא, שאם תתקשרו מוקדם מדיאתם עלולים להיראות נואשים, אבל אם תתקשרו מאוחר מדי אתם עלולים להיראות לא מעוניינים כלל.

לפסקי זמן בין ההתקשרויות עשויה להיות השפעה חיובית, אולם הכרויות בעולם הדיגיטאלי שונות לחלוטין מאשר הכרויות בעולם האמיתי. הקפדה על חוק 'היום השני', בעולם של הכרויות דיגיטאליות, עלולה לגרום לכם להיראות כמו כישלונות בתחום הרומנטי ולא כמו הצלחות בתחום החברתי.

האפקט המצטבר של הדחיינות הרגשית

קחו את הדוגמה הבאה למשל, הנפתחת בקבלת פניה באתר הכרויות. מישהו, שגלש באתר התעניין בפרופיל שלכם והחליט לשאול אתכם כמה שאלות. אתם קוראים את השאלות, ומחליטים כי תענו עליהן במועד מאוחר יותר. עובר יום אחד. אולי אפילו יומיים. יש המון לחץ בעבודה. אתם מחכים לסוף השבוע  כדי למצוא את הזמן לענות כמו שצריך. אבל אז גם סוף השבוע עובר.

בשלב הזה, מי שפנה אליכם, מתחיל להרגיש כי השקט שלכם הוא אינדיקציה לכך שאתם לא מעוניינים אפילו להחליף איתו מילה. אתם לעומת זאת, נרתעים ממענה לפניה, בגלל הזמן הרב שחלף, וכך מתמסמסת עוד אפשרות לעוד מערכת יחסים. ההנחות הבלתי מבוססות הללו, עלולות לגרום לכם לוותר על בני זוג נהדרים, רק בגלל שאתם דבקים בחוק 'היום השני'.

כך תעשו זאת נכון

על מנת ליצור הכרויות אפקטיביות ברשת, אתם צריכים ליצור קשר ראשוני עם כל מי שפונה אליכם. אפילו כאלה שאתם מגלים בהם עניין מועט ביותר. בנוסף מומלץ שתגיבו לכל הפניות שתקבלו באתרי הכרויות, גם לפניות אשר אתם לא בטוחים לגביהן. בשלבים המוקדמים, פניות ותגובות באתרי הכרויות הם לא יותר מאשר דרך אדיבה לומר כי נראה לכם כי האדם שנמצא מולכם מעניין אתכם וכי אתם עומדים לשאול אותו מספר שאלות בנושאים בעלי משמעות לגביכם.

קצב התקשורת

הקצב בו הופכות הכרויות באינטרנט לפגישות פנים אל פנים, משתנה מאדם לאדם. אנשים מסוימים מעדיפים לשוחח חודשים ארוכים באמצעות האינטרנט לפני שהם מרגישים מוכנים לפגישה, בעוד אחרים מעדיפים לפעול על פי לוחות זמנים צפופים יותר. לא משנה מהו קצב התקשורת המועדף עליכם, אם לאורך כל הדרך אתם חשים בנוח, זה בסדר גמור. זכרו כי לא כל אחד נמצא במצב הרגשי שאתם נמצאים בו, לכן אם מישהו שהייתם איתו בקשר שומר על חוק 'היום השני', 'השבוע השני' או אפילו 'החודש השני' אל תתייאשו.