הכרויות: 5 טיפים להצלחה

מאת צוות דייטבר
5 טיפים להצלחה בהכרויות

מערכות יחסים טובות עשויות להיות אחד התענוגות הגדולים בחיים. במהלך הכרויות אתם פוגשים אנשים החולקים אתכם ערכים ותפיסות, ואתם שמחים לפגוש אותם שוב ושוב וליצור קשר חם ואוהב. אולם רוב מערכות היחסים המוצלחות נוצרו מתוך הכרויות בין אנשים שלקחו את העניין ברצינות. הם רצו לבלות, אולם הם רצו גם להיות בטוחים שהם על הדרך הנכונה. אם הכרויות הן עבורכם יכולות להיות בסיס למערכת יחסים בריאה, שימו לב לנקודות הבאות.

 

הכרויות איטיות

רבים מרגישים כי עליהם להיכנס למערכות יחסים על פי לוחות זמנים. מחקר שנערך בקנזס, קבע כי לזוגות שיצאו יחד לפחות שנתיים לפני החתונה, יש סיכויים גבוהים יותר לנישואים מוצלחים. הכרויות איטיות הן משימה לא קלה. משיכה גופנית בין בני הזוג, עשויה להביא אותם למערכת יחסים מחייבת הרבה לפני שהם יהיו מוכנים רגשית. אנשים בוגרים יחסית מרגישים לפעמים שהם לא יכולים לבזבז זמן, אבל האמת היא שמערכות יחסים גרועות, הן גרועות הרבה יותר מאשר העדר מערכות יחסים. אם אתם מעוניינים במערכת יחסים מוצלחת.

 

הכרויות לאורך זמן

התנסו במגוון פעילויות ומצבים. זוגות רבים מתחתנים רק על בסיס צר של חוויות משותפות. לדוגמא: בני זוג החיים במרחק רב זה מזו ונפגשים לזמנים קצובים. כאשר הם יחד זה מרגיש כמו חופשה ולא כמו החיים האמיתיים. סופי שבוע משותפים עשויים להיות נהדרים מבחינה רומנטית, אבל הם לא יעזרו לכם ללמוד על ההתנהגות של בני הזוג שלכם בחיי היום יום.

 

הכרויות עם ציפיות מציאותיות

בהתחשב בהשפעת המדיה על הציפיות שלנו, קל להבין מדוע אנו נוטים לצפות ליותר מדי ממערכות יחסים. בנות גדלות על אגדת הנסיך על הסוס הלבן שיופיע כדי לקחת אותן אל החיים המושלמים. גברים לעומת זאת, מאמינים כי בנות הזוג שלהם יהיו מסוגלות לעשות הכול: לנהל בית, לגדל משפחה, לתרום להכנסות וחד עם זאת, להיות נחמדות ולהיראות טוב. העובדה היא שהחיים הם חוויה מלאת מתחים ושאפילו מערכות יחסים מושלמות לא הופכות אותם לקלים יותר, אז אל תתנו למציאות להפתיע אתכם.  

 

הכרויות עם זכות בחירה

רבים מאיתנו חונכו מגיל צעיר לא להיות אנוכיים. זהו אחד החוקים הראשונים שהורים מלמדים את ילדיהם. ככלל לחיים, החוק הזה קביל לחלוטין. לעומת זאת, כאשר זה מגיע לבחירת האנשים שאיתם אתם רוצים לצאת, החוקים שונים לחלוטין. כאשר אתם בוחרים בין או בת זוג לחיים, אתם צריכים לחשוב אך ורק על עצמם. זה נהדר שההורים שלכם מקבלים את בני הזוג שלכם. אבל אתם חייבים לזכור כי הבחירה היא שלכם בלבד.

 

הכרויות עם תשומת לב

לכל אחד מאיתנו יש תכונות פחות טובות, אבל בעיות אישיות רצינות דורשות תשומת לב ייחודית. כאשר אתם יוצאים עם מישהו שיש לכם כוונות ארוכות טווח לגביו, חשוב שתתמודדו עם אחד הגורמים המשמעותיים ביותר לנישואים אומללים. כל בעיה אישית שצצה בזמן הכרויות, תהפוך להיות גרועה הרבה יותר בהמשך. עם בעיות כמו אלכוהוליזם, שימוש בסמים, שליטה בכעסים וחוסר תפקוד רגשי, עדיף להתמודד כבר בשלבים הראשונים של מערכות היחסים.