הכרויות: כמה זמן לחכות לכימיה?

מאת צוות דייטבר
כמה זמן לחכות לכימיה?

כימיה היא מרכיב חשוב מאוד בהצלחתן של הכרויות ובהצלחתן של מערכות יחסים ארוכות טווח. זוגות אשר אינם חולקים כימיה משותפת, יסבלו מיותר בעיות במהלך העליות והירידות של מסע חייהם המשותפים. מומחים בעלי ניסיון בייעוץ לזוגות, טוענים כי משיכה פיזית רבת עוצמה תסייע לבני הזוג המתמודדים בבעיות שונות. היא תטען את מערכת היחסים בתשוקה וביצר התמודדות יותר מכל גורם אחר.

 

במקרים רבים, הכימיה במהלך הכרויות מופיעה מיד. אנשים לא חייבים להגיב אליה מיידית, אבל הם מרגישים אותה מיד. לכן רבים כל כך סבורים כי או שהכימיה קיימת או שהיא אלא קיימת וכי שאפשר להבחין בכך תוך שניות. הניסיון מלמד שזו לא תמיד האמת. זוגות רבים היו צריכים לטפח מעט את הכימיה ביניהם. במקרים מסוימים ניתן לשמוע משפטים כמו "הוא לא הטיפוס שלי, ולקח לי קצת זמן עד שהרגשתי נוח איתו." מנשים הנשואות כבר שש או שבע שנים לאותו גבר. כיום הן נהנות מכימיה מעולה עם בן הזוג שלהן אבל הכימיה לא התגלתה בפגישה הראשונה. כמו שאתם יודעים הכרויות ופגישות ראשונות עלולות להיות אירועים מלחיצים. אנשים עלולים להתנהג שלא כהרגלם וזה עלול להשפיע על רמות האנרגיה אותה הן מקרינים ועל הכימיה הגופנית והמשיכה המינית.

הנה מספר עצות להתמודדות עם הסיטואציה בזמן הכרויות:

 

1. אל תתקדמו במערכות יחסים, אם אתם לא מרגישים כימיה חזקה ומשמעותית.

התשוקה ההדדית היא המרכיב שיעזור לכם לעבור יחד את השנים הבאות. משמעות הדבר היא כי אתם ובני הזוג שלכם צריכים להרגיש את הכימיה לפני שאתם מתחילים לבנות מערכות יחסים. אם יצאתם עם מישהו מספר פעמים ואתם לא מרגישים כי הוא או היא חולקים אתכם את אותה משיכה גופנית, אתם חייבים להתייחס לנושא ברצינות.

 

2. היו מוכנים להקדיש זמן – לא הרבה זמן 

מסיבות שונות, ייתכן כי לא תרגישו משיכה פיזית בפעם הראשונה שבה תיפגשו. אבל אם במהלך הפגישה השנייה או השלישית לא תרגישו רצון לנשק את בן או בת הזוג, להתקרב אליהם או לאחוז בידם, כנראה שלא תרגישו את הרצון הזה לעולם. נתקלנו בזוגות שלא הצליחו לפתח כימיה במהלך הכרויות ולכן פיתחו אותה לאורך זמן, אבל אתם לא רוצים להרחיק לכת במערכות יחסים מחוסרות משיכה מתוך תקווה שתוכלו לפתח כימיה בעתיד.

 

3. אל תבלבלו בין משיכה לכימיה

כימיה שונה ממשיכה. בזמן הכרויות אתם יכולים לקבוע כי גבר או אישה מסוימים נראים טוב ובכל זאת לא להרגיש משיכה פיזית חזקה כלפיהם. זוהי אחת הסיבות לכך שתמונות בדרך כלל מטעות כאשר מדובר בכימיה. בן הזוג המושלם הוא לא מושלם בכלל אם אתם לא חשים כימיה משותפת. זה שאתם מנהלים שיחה נהדרת, שיש לו משרה טובה, שהוא נראה טוב ושהוא מצחיק, לא יעזור לכם להתגבר על מחסור בתשוקה ומחסור בכימיה בעת מערכת יחסים ארוכת שנים.